Welcome to our site

welcome text --- Nam sed nisl justo. Duis ornare nulla at lectus varius sodales quis non eros. Proin sollicitudin tincidunt augue eu pharetra. Nulla nec magna mi, eget volutpat augue. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer tincidunt iaculis risus, non placerat arcu molestie in.

apocalypto

29 Temmuz 2009 Çarşamba

Apocalypto

Hayatta kalma mücadelesini anlatan sıradışı bir film. Mel gibson bu filmiyle büyük sükse yaptı. Filimde çok fazla çeviriye gerek kalmamış herşey ve insana ait duyguları oyunculardan okumanız mümkün. Büyük kaçış ve intikamın anlatıldığı ve aynı anda insanın vahşi duyguların sorgulandığı 10 numara bir film Apocalypto hala izlemeyenler için büyük bir keyif olacak.

Türü: Dram / Macera / Aksiyon / Tarihi

Gösterim Tarihi: 23 Mart 2007

Yönetmeni: Mel Gibson

Senaryosu: Mel Gibson , Farhad Safinia

Görüntü Yönetmeni: Dean Semler

Yapım: 2006, ABD , 139 dk.Oyuncuları: Rudy Youngblood (Jaguar Paw) , Dalia Hernandez (Seven) , Jonathan Brewer (Blunted) , Morris Birdyellowhead (Flint Sky) , Carlos Emilio Baez (Turtles Run) , Ramirez Amilcar (Curl Nose), Israel Contreras (Smoke Frog) , Israel Rios (Cocoa Leaf)Tarihteki bütün büyük imparatorlukların kaçamadıkları sondan kendisini kurtaramayan büyük Maya İmparatorluğu, geçirdiği ihtişamlı dönemlerin ardından önlenemez bir çöküş içindedir. Çöküşün getirdiği çaresizlik duygusu ile daha da zalimleşen yöneticilerin yarattığı zulüm altında ezilen insanlar, ya boyun eğecek ya da isyan edeceklerdir.


Cesuryürek’le İskoç tarihinden bir başyapıta imza atan Mel Gibson’dan bir başka kahramanlık hikayesi. Kamerasını 600 yıl geriye döndüren Oscarlı yönetmen Maya Uygarlığı’ndan geriye kalanları günümüze taşıyor. Maya uygarlığı meğer neymiş dedirtiyor insana…0 yorum:

Yorum Gönder