Welcome to our site

welcome text --- Nam sed nisl justo. Duis ornare nulla at lectus varius sodales quis non eros. Proin sollicitudin tincidunt augue eu pharetra. Nulla nec magna mi, eget volutpat augue. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer tincidunt iaculis risus, non placerat arcu molestie in.

Demir adam--Türkce dublaj

31 Temmuz 2009 Cuma
(2008)' />

Demir Adam - Iron Man (2008)

IMDB Puanı:8.0/10
Yapım:2008 ~ ABD
Tür:Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim, Komedi, Macera
Yönetmen:Jon Favreau
Senaryo:Stan Lee, Arthur Marcum, Hawk Ostby, Mark Fergus, Matt Holloway
Yapımcı:Stan Lee, Avi Arad, Kevin Feige
Görüntü Yönetmeni:Matthew Libatique
Müzik:Ramin Djawadi
Dağıtım:UIP Filmcilik
Filmin Websitesi:www.ironmanmovie.com
Süre:2 saat 6 dk
Gösterim Tarihi:02 Mayıs 2008 (Türkiye)
“Iron Man – Demir Adam” karakterinin, çizgi roman tutkunlarıyla ilk tanışması 1962 yılında oldu. Kısa sürede geniş kitlelerin severek okuduğu çizgi romana dönüşen “Iron Man – Demir Adam”da Çin ordusu için silah yaratmak zorunda bırakılan milyoner sanayici Tony Stark, istemeden yaptığı bu çalışma sırasında kendisi için de gizlice zırh üretiyordu. Böylece Çinliler’in kontrolünden çıkarak onları durdurabileceğine inanıyordu. Çin’den kaçıp ABD’ye geri döndüğünde tehlikeli bir komplonun varlığını keşfedince durdurabilmek için de Demir Adam’a dönüşüyordu.

Demir Adam’ın çok ünlü bir de düşmanı vardır. Kısaca M.O.D.O.K. adıyla bilinen bu düşman, sadece öldürmek için dizayn edilmiş beyinsel bir organizmadır. Sallanan sandalyesinde oturan kocaman kafalı bir yaratıktır. Ancak yönetmen Jon Favreau’nun Myspace sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Soğuk Savaş dönemini çağrıştırdığı için filmde M.O.D.O.K.’a yer verilmeyecek. Demir Adam’ın düşmanı olarak Mandarin Çinli’si yer alacak.

0 yorum:

Yorum Gönder