Welcome to our site

welcome text --- Nam sed nisl justo. Duis ornare nulla at lectus varius sodales quis non eros. Proin sollicitudin tincidunt augue eu pharetra. Nulla nec magna mi, eget volutpat augue. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer tincidunt iaculis risus, non placerat arcu molestie in.

Güneşi Gördüm

21 Temmuz 2009 Salı

Türk sinemasının en kaliteli örneklerinden 10 numara bir sinema filmi. Güneşi

gördüm olağanüstü mesajı türk seyircisiyle paylaşıyor bu mesajı görmek için filmi izleyin.

Filmin türü dram.

Yönetmen ve Senaryo: Mahsun Kırmızıgül.

Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan.

Müzik : Mahsun Kırmızıgül , Yıldıray Gürgen.


Oyuncuları: Ali Sürmeli , Altan Erkekli , Ali Tutal , Alper Kul , Buğra Gülsoy , Cem Aksakal , Cemal Toktaş , Cezmi Baskın , Cihat Tamer , Demet Evgar , Deniz Oral , Emre Kınay , Erol Demiröz , Erol Günaydın , Gülhan Tekin , Hande Subaşı , Itır Esen , Kamil Sönmez , Macit Sonkan , Mahsun Kırmızıgül , Menderes Samancılar , Murat Ünalmış , Nurseli İdiz , Sarp Apak , Şerif Sezer , Ümit Okur , Yıldız Kültür , Yiğit Özşener , Zafer Ergin , Aleyna Kala , Aslıhan Kapanşahin , Cansu Aktay , Edanur Eker , Elenur Eker , Serhat Çağlayan , Tuğse Gökhan.

Mahsun Kırmızıgül’ün ikinci yönetmenlik denemesi Güneşi Gördüm, kalabalık bir ailenin filmi. Askerin emriyle köylerini boşaltan ve bir kısmı İstanbul’da şansını denerken diğerleri de umudu Norveç’e kaçmakta arayan bir aile bu. Beş kız çocuğun ardından istediği oğla sahip olan Ramo, bir oğlu askere giderken diğeri dağa çıkmış Davut, sert mizaçlı Mamo ve onun kendini hep kız gibi hissetmiş erkek kardeşi Kadri filmin merkezinde yer alıyorlar. Yine çok fazla öykü anlatıyor Kırmızıgül bize. Ama bu kez eklektik durmuyor öyküleri; hepsi bir çatı altında, aynı tema etrafında toplanıyor. Filmin müzikleri gerçekten 10 numara sanatçı mahsun kırmızıgül becerini bu alanda da konuşturmuş. Mahsun kırmızıgülün ne kadar usta bir yönetmen olduğu holywood tadında bu yeni filmiyle yeniden anlaşılıyor. Türk sinemasına yeni bir hız katan usta yönetmenin sinema filmini severek izleniyor.


0 yorum:

Yorum Gönder